ΠΕΜΠΤΗ 25.04.2024 01:28

Ο Ολυμπιακός ισοπέδωσε την AEK στους Νέους: 7-0 στο ημίχρονο! (Video)

02.10.2016 11:07
«Ο εργάτης στο γήπεδο της ΑΕΚ αυτοκτόνησε γιατί θα τον απέλυαν» - Media

Ισοπεδωτικός ο Ολυμπιακός στο ντέρμπι των Νέων απέναντι στην ΑΕΚ την οποία και διέλυσε με 7-0, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο πρώτο ημίχρονο.

Ένας Ολυμπιακός βγαλμένος από όνειρο διέλυσε για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Νέων την ΑΕΚ με 7-0, σκοράροντας όλα τα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Τρία γκολ σημείωσε ο Ανδρούτσος (με δύο πέναλτι), δύο ο Βρουσάι (που πρόσφατα υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο) και από ένα οι Μανθάτης και Κηπουρός.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Βασίλη Βούζα κατέβασαν τον ρυθμό τους, ενώ από το 70′ έπαιζαν και με 10 παίκτες. Ο Λάμπρου αποχώρησε τραυματίας μετά από σύγκρουση με τον Ταμπά, με τον Ολυμπιακό σε εκείνο το χρονικό σημείο να έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές.

Η ομάδα του Πειραιά με αυτή τη νίκη έκανε το “4 στα 4” στο πρωτάθλημα πιάνοντας στην πρώτη θέση τους Πανιώνιο και Παναθηναϊκό που έχουν επίσης από 12 βαθμούς, την ώρα που η ΑΕΚ έμεινε στην πέμπτη θέση με 6.

Η εξέλιξη του σκορ:

12′ 1-0 Ανδρούτσος (πέν.)

19′ 2-0 Μανθάτης (πεν.)

30′ 3-0 Βρουσάι

31′ 4-0 Ανδρούτσος

36′ 5-0 Βρουσάι

44′ 6-0 Κηπουρός

45′ 7-0 Ανδρούτσος (πέν.)