ΠΕΜΠΤΗ 28.03.2024 19:00

Το πάνω χέρι ο Παναθηναϊκός – Προβάδισμα πρόκρισης 1-0 με την Γκαμπάλα

27.07.2017 20:27
Το πάνω χέρι ο Παναθηναϊκός - Προβάδισμα πρόκρισης 1-0 με την Γκαμπάλα - Media

Πολύ καλός στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της νέας περιόδου, ο Παναθηναϊκός νίκησε την Γκαμπάλα 1-0 με πέναλτι του Μολίνς στο 37ο λεπτό κι έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα πλέι οφ του Europa League. Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 3 Αυγούστου, στο Αζερμπαϊτζάν.

Το πάνω χέρι για την πρόκριση στα play-offs του Europa League έχει ο Παναθηναϊκός. Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Ουζουνίδη, που έκλεισε τους φιλοξενούμενους στην περιοχή τους, έχοντας φοβερή ουσία στο παιχνίδι της για τα δεδομένα της εποχής. Ο δρόμος της πρόκρισης άνοιξε στο 37ο λεπτό με τον Μολίνς να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι έπειτα από παράβαση (χέρι στην περιοχή) του Γκουρμπάνοφ.

ΠΕΜΠΤΗ 28.03.2024 18:59