ΤΡΙΤΗ 19.03.2024 08:46

Λύτρωση με Ρομαό στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός, 2-1 την Ριέκα και προβάδισμα για… σεντόνι!

16.08.2017 20:38
Λύτρωση με Ρομαό στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός, 2-1 την Ριέκα και προβάδισμα για... σεντόνι!  - Media

Ο Ολυμπιακός έχασε τις ευκαιρίες στο α’ μέρος που θα του έδιναν σκορ ασφαλείας για τη ρεβάνς, βρέθηκε να χάνει, αλλά κατάφερε να κάνει την ανατροπή στις καθυστερήσεις με τον Ρομαό (2-1)  και να κερδίσει την Ριέκα στο Καραϊσκάκη. Όλα ανοιχτά για τη ρεβάνς και το εισιτήριο για τους ομίλους του τσάμπιονς λιγκ, με τους ερυθρόλευκος να έχουν το προβάδισμα.

Ο Ολυμπιακός, ενώ έχανε τη μια ευκαιρία μετά την άλλη, βρέθηκε πίσω στο σκορ, όταν στο 42′ ο Γκαβράνοβιτς πάσαρε στον Χέμπερ, που έκανε υπέροχη ενέργεια φέρνοντας την μπάλα στο αριστερό και με σουτ νίκησε τον Καπίνο.

Οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν με την είσοδο του Φορτούνη στο 66′ και με τον Οφόε να σκοράρει μετά από ασίστ του Έλληνα μεσοεπιθετικού.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα η Ριέκα. Δοκάρι είχε στις καθυστερήσεις ο Ανδρούτσος.

ΤΡΙΤΗ 19.03.2024 08:45