ΤΕΤΑΡΤΗ 24.04.2024 09:29

Καταστροφικό μπλακ άουτ για τον Παναθηναϊκό – Από 2-0 βρέθηκε να χάνει 2-3 μέσα σε ένα 6λεπτο από τη Μπιλμπάο

17.08.2017 20:22
Καταστροφικό μπλακ άουτ για τον Παναθηναϊκό - Από 2-0 βρέθηκε να χάνει 2-3 μέσα σε ένα 6λεπτο από τη Μπιλμπάο  - Media

Ένα μπλακ άουτ για 6′, μεταξύ 68-74, τίναξε στον αέρα όλη την προσπάθεια που έκανε ο Παναθηναϊκός κόντρα στη Μπιλμπάο. Οι πράσινοι προηγήθηκαν με 2-0, αλλά σε ένα 6λεπτο βρέθηκαν να χάνουν με 2-3 με τους Βάσκους να έχουν πλέον σαφές προβάδισμα για πρόκριση σε όμιλο του γιουρόπα λιγκ.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη «έχτιζε» για 68 λεπτά μία τεράστια νίκη, αλλά από εκείνο το σημείο του παιχνιδιού και ως το 74′, δέχθηκε τρία γκολ(!) από τους Βάσκους και χάνοντας 3-2, έκανε εξαιρετικά δύσκολη υπόθεση την πρόκριση.

Ωστόσο, το «τριφύλλι» μπορεί και πρέπει να κρατήσει το γεγονός ότι για παραπάνω από μία ώρα κοίταξε κατάματα κοτζάμ Αθλέτικ, γεγονός που αναγνώρισε και ο κόσμος στην κατάμεστη Λεωφόρο, καταχειροκροτώντας με το τελευταίο σφύριγμα!

Λουντ και Καμπέσας τα γκολ των «πράσινων», με τον Ζέκα να κάνει επικό παιχνίδι.