ΠΕΜΠΤΗ 18.04.2024 06:54

Περίπατο ο Ολυμπιακός, στο 1-1 ΟΦΗ – Παναθηναϊκός, 2-1 η ΑΕΚ τον Αστ. Τρίπολης

18.12.2019 17:20
Περίπατο ο Ολυμπιακός, στο 1-1 ΟΦΗ - Παναθηναϊκός, 2-1 η ΑΕΚ τον Αστ. Τρίπολης - Media

Eκπληκτικός για ένα 45λεπτο στο άδειο λόγω τιμωρίας «Καραϊσκάκης» διέλυσε και την ΑΕΛ και έμεινε μόνος – έστω και προσωρινά – στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 4-1 των «βυσσινί», πέτυχαν την ενδέκατη νίκη τους στο πρωτάθλημα, έφτασαν στους 37 βαθμούς και δείχνουν να είναι στα καλύτερα τους.

Αν και χειρότερος ο ΟΦΗ προηγήθηκε με τον Φιγκεϊρέδο στο 57’ ενώ τρία λεπτά μετά πήρε και αριθμητικό πλεονέκτημα όμως ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε με πέναλτι του Μακέντα στο 84’ κι έμεινε για 7ο ματς αήττητος (1-1).

Η ΑΕΚ επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 2-1 στο ΟΑΚΑ. Η Ένωση προηγήθηκε με 2-0, με γκολ των Μάνταλου και Λιβάγια, όμως ο Αστέρας μείωσε στο φινάλε και πίεσε για την ισοφάριση.