ΠΕΜΠΤΗ 18.04.2024 04:20

Roland Garros: Χειροκρότημα παρά την ήττα – Εκπληκτικός ο Τσιτσιπάς, ισοφάρισε από 0-2 σε 2-2 τον σπουδαίο Τζόκοβιτς – Ο Σέρβος το 5ο σετ και την πρόκριση στον τελικό

09.10.2020 16:36
Roland Garros: Χειροκρότημα παρά την ήττα - Εκπληκτικός ο Τσιτσιπάς, ισοφάρισε από 0-2 σε 2-2 τον σπουδαίο Τζόκοβιτς - Ο Σέρβος το 5ο σετ και την πρόκριση στον τελικό - Media

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον ημιτελικό του Roland Garros, στη δεύτερη συμμετοχή του στους «4» γκραν σλαμ.

Ο Έλληνας τενίστας ηττήθηκε 3-2 σετ (6-3, 6-2, 5-7,4-6, 6-1) από τον ανώτερο Τζόκοβιτς, που είναι Νο1 στην παγκόσμια κατάταξη, και δεν κατάφερε να πάρει την ιστορική πρόκριση σε τελικό Grand Slam για πρώτη φορά στην καριέρα του.

Ο Τσιτσιπάς βρέθηκε να χάνει με 2-0 με τον Σέρβο να κυριαρχεί, αλλά στη συνέχεια πέρασε στην αντεπίθεση και ισοφάρισε σε 2-2. Στο 5ο σετ ο Τζόκοβιτς επανήλθε και πήρε τη νίκη – πρόκριση για τον τελικό μετά από αγώνα 4 ωρών.

ΠΕΜΠΤΗ 18.04.2024 04:10