ΤΕΤΑΡΤΗ 24.04.2024 06:37

Παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ

20.10.2014 04:48
Παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ - Media

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Σούπερ Λίγκα παρέμεινε ο ΠΑΟΚ, καθώς την 7η αγωνιστική νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο στην Τούμπα.

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Σούπερ Λίγκα παρέμεινε ο ΠΑΟΚ, καθώς την 7η αγωνιστική νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο στην Τούμπα. Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε με τους Κάτσε (27΄), Ρατς (29΄), δέχθηκε γκολ από τον Ούμπιντες (61΄) και στο τελευταίο 15λεπτο αγωνίστηκε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βίτορ (76΄).

Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε στο «Απόστολος Νικολαϊδης» του Παναθηναϊκού με 2-1, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Η ομάδα της Κρήτης ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 21ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ του Μερεμπιασβίλι. Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει στο 77' με το αυτογκόλ του Τριποτσέρη. Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, πήρε τη μεγάλη νίκη με το γκολ του Μακρή. Να σημειωθεί πως η σημερινή ήταν η μόλις δεύτερη νίκη του ΟΦΗ στην έδρα του Παναθηναϊκού, με την πρώτη να έχει επιτευχθεί το 1987!

Πλατανιάς, Βέροια και Καλλονή επικράτησαν της Ξάνθης, του  Λεβαδειακού και της Κέρκυρας αντίστοιχα.

Η αυλαία της 7ης αγωνιστικής πέφτει τη Δευτέρα με τον αγώνα μεταξύ Πανιωνίου και ΠΑΣ Γιάννινα στις 19.30.