ΤΡΙΤΗ 07.05.2024 13:08

Βαριά ήττα στη Βαρκελώνη

15.09.2010 07:46

Η πρεμιέρα του Παναθηναϊκού στο Τσάμπιονς Λιγκ ήταν άσκημη. Η Μπαρτσελόνα απέδειξε ότι είναι  μακράν η καλύτερη ομάδα στον κόσμο  και κέρδισε άνετα με 5-1, χάνοντας κι ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 20’ με τον Γκοβού μετά από φοβερό τακουνάκι του Σισέ αλλά η χαρά του κράτησε μόλις  δύο λεπτά. Ο Μέσι ισοφάρισε στο 22’, ο Βίγια έκανε το 2-1 στο 33’  και ο Μέσι στο 44΄πέτυχε το τρίτο  γκολ των Ισπανών. Ο θαυματουργός Αργεντινός έχασε την ευκαιρία για  χατ τρικ στο 52’ όταν εκτέλεσε πέναλτι  αλλά ο Τζόρβας, που έκανε πολλές σπουδαίες αποκρούσεις, έπαισε το σουτ. Το 4-1 πέτυχε στο 78΄ο Πέδρο μετά από σουτ του Μέσι στο δοκάρι και το 5-1 ο Άλβες στις καθυστερήσεις.

Η ήττα στο «Καμπ  Νου» είναι φυσικά εντός προγράμματος και ο Παναθηναϊκός στρέφει την  προσοχή του στα δύο ματς που  ακολουθούν με Κοπεγχάγη και Ρούμπιν.

Στο μεταξύ τους ματς, οι Δανοί έκαναν την έκπληξη και  επικράτησαν με 1-0.

ΤΡΙΤΗ 07.05.2024 13:05