ΚΥΡΙΑΚΗ 28.04.2024 19:31

Νίκες για τους «αιώνιους»

26.09.2010 06:31

Με νίκες των δύο «αιωνίων» άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ, ενώ και ο Ατρόμητος πήρε την παρθενική του νίκη.

Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε σκούρα με αντίπαλο τον Πανιώνιο. Οι πρωταθλητές έδειχναν μπλοκαρισμένοι στο πρώτο ημίωρο αλλά ένα λεπτό πριν από το ημίχρονο ο Νίνης άνοιξε το σκορ. Ο Κατσουράνης στο 62΄πέτυχε το 2-0 για να μειώσει ο Κουμόρτζι στις καθυστερήσεις. Στο 89΄αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Νίνης.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Ατρόμητος πήρε την παρθενική του νίκη επικρατώντας του Πανσερραϊκού με 2-1.  Καμαρά και Περόνε έκαναν στο 30’ το σκορ 2-0 και παρά την αποβολή του Φαβάλι στο 45΄, το μόνο που κατάφερε ο Πανσερραϊκός ήταν να μειώσει στο 66’ με τον Γεωργιάδη. Ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίκτες αφού στο τέλος αποβλήθηκε και ο Νάστος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 28.04.2024 19:26