ΔΕΥΤΕΡΑ 03.06.2024 07:25

Superleague: Σοβαρεύτηκε και νίκησε η ΑΕΚ, μοιρασιά Ατρόμητου με τον ΠΑΣ (Video)

03.10.2021 18:36

H AEK «καρδιοχτύπησε» στο Αγρίνιο αλλά τελικά, κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Παναιτωλικού και να επικρατήσει με 3-1 φτάνοντας έτσι τους 10 βαθμούς.

Από εκείνο το σημείο μέχρι και το 83′ το παιχνίδι έγινε αμφίρροπο, ωστόσο σε αυτό το λεπτό το «καθάρισε» ο Ζούμπερ, που σε αντεπίθεση διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Την ίδια ώρα, στο έτερο παιχνίδι της Σούπερ Λίγκα που λάμβανε χώρα ταυτόχρονα, ο ΠΑΣ Γιάννινα έφευγε με την ισοπαλία από την έδρα του Ατρομήτου. Η ομάδα του Περιστερίου προηγήθηκε στο 6′ με τον Κλωναρίδι και κρατούσε τη νίκη μέχρι και τις καθυστερήσες του αγώνα. Στο 91′ ωστόσο ο Μορέιρα έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Δημήτρης Λιγνάδης: Μηνύει τα θύματά του και τους μάρτυρες (Videos)