ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.2024 05:11

Όνειρο ήταν και πάει για τον ΠΑΣ - Προηγήθηκε, αλλά έχασε 2-1 από Άλκμααρ

04.08.2016 19:08

Ήταν το 9ο λεπτό, όταν ο Ναδάλες έκανε την γλυκιά σέντρα από τα αριστερά και ο Πέδρο Κόντε με κεφαλιά, νίκησε τον Ροσέ στην κλειστή του γωνία και έβαλε… φωτιά στο Περιστέρι.

Στο 29’ οι Ολλανδοί βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Λούκασεν βρήκε τον Γιάχανμπαχς στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ και αυτός γύρισμα, βρήκε τον Σόουζα, ο οποίος με προβολή ισοφάρισε το σκορ. Επτά λεπτά μετά δε, σε ακόμη μία αντεπίθεση και σε μία ακόμα κακή αμυντική συμπεριφορά των γηπεδούχων, ο Βέγκορστ έδωσε με το στήθος στον Λούκασεν που μπήκε ταχύτατα στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 2-1 για την Άλκμααρ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης, 3-5-2): Πασχαλάκης – Μπέριος, Τζημόπουλος (46’ Σκόνδρας), Μιχαήλ – Καρανίκας, Λίλα, Κοζορώνης (79’ Δώνης), Ναδάλες, Ακόστα – Γιάκος (51’ Μαμπουλού), Κόντε.

Άλκμααρ (Γιον βαν ντε Μπρομ , 4-3-3): Ροσέ – Λούκασεν, Βαν Έιντεν, Φλάαρ, Χαπς –Χένρικσεν, Βαν Όφερεμ (70’ Τιλ), Βάουτενς – Γιάχανμπαχς, Βέγκορστ, Ντάμπνεϊ Σόουζα (79’ Γκαρσία).

ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.2024 01:09