ΠΕΜΠΤΗ 02.05.2024 14:37

«Κολλημένος» με την κορυφή ο Ατρόμητος

22.10.2018 18:12

Στο ίδιο έργο θεατές, οι παίκτες του Αστέρα Τρίπολης που δέχθηκαν πάλι γκολ προς το τέλος του αγώνα.

Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος (με 6 γκολ πλέον) άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό, έπειτα από πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Οι Αρκάδες όμως απάντησαν στο 57’ με τον Βαλιέντε να μην αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Μέγερι. Η χαρά της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους κράτησε μόνο για 4 λεπτά, αφού ο Μουνάφο βρήκε…λάθος δίχτυα με κεφαλιά, βάζοντας την ομάδα του εκ νέου πίσω στο σκορ.

Ωστόσο ο Αστέρας Τρίπολης δεν το έβαλε κάτω και πάλι τρία λεπτά αργότερα, είδε τον Μανιά να ισοφαρίζει ξανά, κάνοντας το 2-2.

Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι θα είχαμε ισοπαλία, ο Κουλούρης εμφανίστηκε στο 88’ για να κάνει με αυτοθυσία το 3-2 για τον Ατρόμητο. Μάλιστα, στην προσπάθειά του να διώξει, ο Τριανταφυλλόπουλος βρήκε στο πρόσωπο τον Κουλούρη, ο οποίος πανηγύριζε με ματωμένο πρόσωπο.