ΤΕΤΑΡΤΗ 22.05.2024 06:01

Champions League: Ισόπαλος o πρώτος ημιτελικός Μπάγερν Μονάχου – Ρεάλ Μαδρίτης 2 – 2

30.04.2024 22:30
real bayern- new

Προβάδισμα απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 2-1 πήρε η Μπάγερν Μονάχου κάνοντας την την ανατροπή στον σπουδαίο ημιτελικό του Champions League.

Αρχικά οι Βαυαροί έφτασαν στην ισοφάριση με τον Λερόι Σανέ στο 53ο λεπτό του ματς. Στη φάση του γκολ, ο Γερμανός συνέκλινε από τα δεξιά και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Λούνιν για το 1-1.

Δύο λεπτά αργότερα η ομάδα του Τόμας Τούχελ κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Χάρι Κέιν, ο οποίος ευστόχησε και έκανε το 2-1 στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Υπενθυμίζεται ότι η Μπάγερν απέκλεισε την Άρσεναλ, ενώ η Ρεάλ άφησε εκτός την κάτοχο του τροπαίου Μάντσεστερ Σίτι.

Θυμίζουμε πως η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στον τελικό του Wembley τη νικήτρια του ζευγαριού Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν.

Ιταλία: Άγριο ξύλο ανάμεσα σε οπαδούς της Κάλιαρι και της Τζένοα (Video)

ΤΕΤΑΡΤΗ 22.05.2024 03:01