ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03.05.2024 08:20

«Έσπασε» τα δοκάρια, αλλά ξέσπασε και στον ΠΑΣ η ΑΕΚ

14.01.2019 19:43

Τα φώτα ήταν στραμμένα στον Τάσο Μπακασέτα που επέστρεψε στα πλάνα του Ουζουνίδη και στην ενδεκάδα της ΑΕΚ, ωστόσο αυτός που έκλεψε την παράσταση ήταν ο Εζεκιέλ Πόνσε.

Ο Αργεντινός κέρδισε πέναλτι μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης (ευστόχησε δύο λεπτά αργότερα ο Μάνταλος) ενώ βρήκε και ο ίδιος δίχτυα δύο φορές (στο 45’ και στο 48’), με τον ίδιο τρόπο. Με κεφαλιά!

Νωρίτερα, στο 21’ ο Μιχαήλ είχε ήδη βάλει δύσκολα στην ομάδα του, αφού με αυτογκόλ έκανε άθελά του το 2-0 για την ΑΕΚ, η οποία μάλιστα είδε τη τύχη να της γυρνάει τη πλάτη τρεις φορές, με τα σουτ των Λιβάγια, Μπακασέτα και Χουλτ να σταματούν στο δοκάρι του Βελλίδη.

Η ομάδα του Ουζουνίδη «έριξε στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το 4-0 έμεινε μέχρι το φινάλε. Κι αυτό, γιατί το σουτ του Νικολιά σταμάτησε στο δοκάρι του Μπάρκα, ενώ ο γκολκίπερ της Ένωσης κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του, νικώντας και τον Αθανασιάδη από τα 11 βήματα, που ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, στο οποίο υπέπεσε ο Τσιγκρίνσκι.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03.05.2024 08:10