ΠΕΜΠΤΗ 02.05.2024 03:20

Το καθήκον του ο Ολυμπιακός - Πέρασε από τα Γιάννενα με τον Λάζαρο

19.01.2019 17:12

Με τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο να βρίσκει δίχτυα για πρώτη φορά από τις 26 Αυγούστου, ο Ολυμπιακός πέρασε από τους Ζωσιμάδες, με 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα και συνεχίζει να καταδιώκει τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Στο αυτογκολ του Σκόνδρα όμως, «απάντησε» ο Βούκοβιτς, ο οποίος για 3η φορά φέτος «πληγώνει» την ομάδα του, με την παρεμβολή του στο σουτ του Νικολιά στο 14’ να αποδεικνύεται μοιραία.

Για καλή του τύχη όμως, ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος υπέγραψε στο 37ο λεπτό με κεφαλιά την ανωτερότητα του Ολυμπιακού, υπογράφοντας το 2-1 υπέρ των Πειραιωτών.

Το συγκεκριμένο σκορ έμεινε μέχρι το φινάλε, αφού στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, ενώ ο -καλύτερος του αγώνα- Φορτούνης έχασε την καλύτερη ευκαιρία στο δεύτερο 45λεπτο.

ΤΕΤΑΡΤΗ 01.05.2024 19:42