ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.2024 22:31

Άγγιξε το θαύμα η ΑΕΚ μέσα στην Τουρκία - Πικρός αποκλεισμός για ΠΑΟΚ

29.08.2019 17:43

Στο 23′ η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στην Τουρκία με τον Λιβάγια να βάζει μπροστά στο σκορ την Ένωση, ενώ λίγο πριν το ημίωρο η ομάδα του Κωστένογλου κατάφερε να βρει και δεύτερο γκολ από χτύπημα πέναλτι του Μάνταλου. Στο πρώτο παιχνίδι η Τραμπζονσπόρ είχε επικρατήσει με 3-1 στο ΟΑΚΑ.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-2 τη Σλόβαν, όμως αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa League. Με δυο γκολ των Λημνιού, Σφιντέρσκι στα πρώτα πέντε λεπτά του β’ μέρους ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-1 της Σλόβαν που είχε κάνει το 0-1  με τον Μεντβέντεφ στο 38′. Στο 61′, όμως, ο Ντε Μάρκο ισοφάρισε για τους Σλοβάκους. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 3-2 στο 87′ με τον Γιαννούλη με τα τελευταία λεπτά του ματς να εξελίσσονται σε θρίλερ. Για να προκριθεί σε όμιλο του Europa League ο νταμπλούχος χρειαζόταν ένα γκολ ακόμα. Η Σλόβαν είχε νικήσει στο πρώτο ματς στη Σλοβακία με 1-0.