ΣΑΒΒΑΤΟ 27.04.2024 18:29

Καθηλώνει η προσπάθεια του Ολυμπιακού στο Emirates - Δοκάρι ο Μασούρας στο 109' , ισοφάρισε η Άρσεναλ στο 113' - Θρίλερ πρόκρισης στην παράταση (παρατ., Live)

27.02.2020 21:12

Με γκολ του Σισέ από το 53’ προηγείται ο Ολυμπιακός με 1-0 της Άρσεναλ μέσα στο Emirates, «ισοφαρίζοντας» έτσι το σκορ του πρώτου αγώνα. Τρία λεπτά αργότερα ο Τσιμίκας έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2.

Το 0-1 άγγιξε στο 36′ ο Ολυμπιακός στο Εmirates όταν ο Καμαρά έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση, σούταρε από καλή θέση αλλά η μπάλα βγήκε άουτ. Τρία λεπτά αργότερα ακυρώθηκε γκολ της Άρσεναλ ως οφσάιντ. Στο τέλος του α’ ημιχρόνου το ματς παρέμενε στο 0-0.

Aπό τους ίδιους παίκτες που ξεκίνησε στην Τούμπα αποτελείται η ενδεκάδα του Ολυμπιακού στο Λονδίνο για τη ρεβάνς με την Άρσεναλ, στη ρεβάνς του 0-1 στο Γ. Καραϊσκάκης για τη φάση των «32» του Europa League.

Αναλυτικά η 11άδα των ερυθρόλευκων: Σα-Ομάρ, Σισέ, Μπα,Τσιμίκας-Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς- Ελ Αραμπί.

ΣΑΒΒΑΤΟ 27.04.2024 18:28