ΚΥΡΙΑΚΗ 16.06.2024 09:14

Μαρία Σάκκαρη: Με φόρα πέρασε στα ημιτελικά, απέκλεισε με 2-0 τη Μέρτενς (Videos)

11.02.2022 16:32
maria_sakkari_new

Η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε με 2-0 σετ της Ελίς Μέρτενς και πέρασε στα ημιτελικά του τουρνουά της Αγίας Πετρούπολης.

Η ελληνίδα τενίστρια δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο σετ, ενώ στο δεύτερο έκανε περίπατο και κέρδισε με 2-0 (7-6, 6-2 μετά από 2 ώρες και 7 λεπτά).

Στα ημιτελικά της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει την Ρουμάνα Ιρίνα Καμέλια Μπέγκου.

Το Νο7 του κόσμου πήρε το πρώτο σετ με δραματικό τρόπο καθώς αμφότερες οι δύο αντίπαλες έχασαν από τρία set point, με την Μαρία να βγαίνει στο τέλος κερδισμένη.

Στο δεύτερο σετ, οι winners της Μαρίας και τα διπλά λάθη της Βελγίδας (είχε 11 στο ματς), έφεραν ένα 5-0 για την Σάκκαρη, που πήγε να κάνει τα εύκολα δύσκολα, αλλά στο τέλος πήρε τη νίκη.

Γηροκομείο Χανίων: «Άφησαν τη μητέρα μου να αιμορραγεί τρεις μέρες μέχρι που πέθανε»

ΚΥΡΙΑΚΗ 16.06.2024 09:12