ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.2024 16:49

Μουντιάλ: «Εισιτήρια» για Κατάρ έβγαλαν Πορτογαλία και Πολωνία (Videos)

30.03.2022 00:30
portugal_new

Η Πορτογαλία ήταν το τεράστιο φαβορί και το απέδειξε με τον ιδανικότερο τρόπο, καθώς νίκησε 2-0 τη Βόρεια Μακεδονία στο Ντραγκάο και θα παίξει σε 12η διαδοχική μεγάλη διοργάνωση.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν εξαιρετικός, όμως ο Μπρούνο ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής με τα δυο γκολ που πέτυχε.

Ο άσος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ντύθηκε «εκτελεστής» και με δύο άψογα τελειώματα έστειλε τους Ίβηρες στην τελική φάση του Μουντιάλ.

Οι φιλοξενούμενοι πήγαν να κάνουν το ίδιο κόλπο όπως στο Παλέρμο, όμως αυτή τη φορά η συνταγή της μαζικής άμυνας δεν έφερε αποτέλεσμα.

Η Πολωνία κέρδισε και έφυγε για Παγκόσμιο Κύπελλο

Η Πολωνία επικράτησε 2-0 της Σουηδίας εντός έδρας και προκρίθηκε στο Παγκόσμιο Κύπελλο, στέλνοντας τους Σκανδιναβούς σπίτι τους.

Το σκορ άνοιξε στο 49ο λεπτό ο φορ της Μπάγερν με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο μέσος της ΑΕΚ, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή μετά την ανάπαυλα. Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Ζιελίνσκι στο 72ο λεπτό.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Σέζνι, ο οποίος με τις εξαιρετικές του επεμβάσεις φρέναρε τους φιλοξενούμενους, όποτε χρειάστηκε.

Διάγγελμα Ζελένσκι μετά τις διαπραγματεύσεις: Θέλουμε μόνο «χειροπιαστά αποτελέσματα»

Μακρόν: Ο προεκλογικός του αγώνας έγινε ψηφιακός στο βιντεοπαιχνίδι Minecraft

Πόλεμος στην Ουκρανία: Στρατιώτες φυγάδευσαν συνεργείο της ΕΡΤ σε καταφύγιο – Συγκλονιστικό βίντεο

ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.2024 16:47