ΚΥΡΙΑΚΗ 05.05.2024 19:46

Super League: Ισόπαλο το ντέρμπι (1-1) ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό

06.11.2022 21:53

Έπειτα από ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο μεγάλο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής.

Μετά από ένα ισορροπημένο παιχνίδι με ελάχιστες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ήταν συνολικά καλύτερος στην επανάληψη και κατάφερε να προηγηθεί με 0-1 στο 84΄με τον Μπιελ να πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ.

Όλα έδειχναν πως ο Ολυμπιακός θα φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο αλλά κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του αγώνα και συγκεκριμένα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι έπειτα από μαρκάρισμα του Άβιλα στον Ιωαννίδη. Ο Σποράρ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έτσι, διαμορφώθηκε το τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς / 4-3-3): Μπρινιόλι, Σάντσες (46’ Κώτσιρας), Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Τσέριν (86’ Ιωαννίδης), Πέρεθ, Μπερνάρ, Παλάσιος (53’ Κουρμπέλης), Σπόραρ, Βέρμπιτς (78’ Βαγιαννίδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μίτσελ Γκονθάλεθ /4-2-3-1): Πασχαλάκης, Άβιλα, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Ίνμπομ Χουάνγκ, Μασούρας (76’ Βρουσάι), Ροντρίγκες (84’ Φορτούνης), Μπιέλ (93’ Μπόουλερ), Μακαμπού (75’ Ελ Αραμπί).

Super 3 Αρης: Ανακοίνωση κατά της ΕΛ.ΑΣ. – «Ρωτούσαν “τι κάνει ο Άλκης;”»

«Έπεσε» το Καμπ Νόου για τον Πικέ – Το συγκινητικό αντίο (Video)

Super League: Επιστροφή στις νίκες για ΠΑΟΚ, στραβοπάτησε πάλι ο Άρης

ΚΥΡΙΑΚΗ 05.05.2024 19:40