ΔΕΥΤΕΡΑ 20.05.2024 17:36

Περίπατος Ολυμπιακού, 4-0 τον Λεβαδειακό

04.12.2016 14:54
Περίπατος Ολυμπιακού, 4-0 τον Λεβαδειακό - Media

Με άνετη νίκη συνέχισε ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα, διατηρώντας προβάδισμα ασφαλείας από τους αντιπάλους του.

Οι ερυθρόλευκοι δυσκολεύτηκαν μόνο στο α’ ημίχρονο, όμως στην επανάληψη προηγήθηκαν και με ένα ξέσπασμα εκτόξευσαν το σκορ στο 4-0.

Τον δρόμο προς τα δίχτυα άνοιξε ο Ιντέγε στο 48’, στο 70’ ο Μιλιβόγεβιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Μπέντο και στη συνέχεια ακολούθησαν ακόμη δύο γκολ από τους Φορτούνη (71’) και Ιντέγε (74΄). Καθοριστικές οι χαμένες ευκαιρίες του Λεβαδειακού μετά το 1-0.

ΔΕΥΤΕΡΑ 20.05.2024 17:32