ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.2024 19:17

Ξέσπασε στο β΄ o ΠΑΟ

21.12.2009 07:53

Με εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 4-0 στο ΟΑΚΑ και πέρασε στην κορυφή περιμένοντας ένα στραβοπάτημα του Ολυμπιακού.

Μετά από ένα καλό πρώτο μέρος και δύο δοκάρια (Κατσουράνης – Σαϊτιώτης) οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 53΄ με πέναλτι του Σισέ. Ο Γάλλος σκόραρε ξανά στο 75΄ και οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι το ότι έπαιζαν με παίκτη παραπάνω (αποβλήθηκε ο Ανδράλας στη φάση του πέναλτι) πέτυχαν το τρίτο γκολ με τον Βύντρα στο 80’ και έκελισαν το σκορ στο 89’ με τον Χριστοδουλόπουλο.

Νωρίτερα ο ΠΑΟΚ πέτυχε μεγάλη νίκη στο Ηράκλειο επί του Εργοτέλη με 2-0 χάρη σε γκολ των Αραμπατζή και Βιεϊρίνια. Σπουδαία επιτυχία και για τον Λεβαδειακό που σάρωσε με 3-0 τη Λάρισα (Ταραλίδης, Μπάρκογλου, Ναπολεόνι) και πήρε βαθιά ανάσα.

ΔΕΥΤΕΡΑ 29.04.2024 19:16