ΣΑΒΒΑΤΟ 04.05.2024 12:17

Φουλ της ισοπαλίας

07.10.2012 07:59

Χωρίς νικητή έληξαν και τα τρία ματς που άνοιξαν την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είχαν σασπένς.

Ο ΠΑΟΚ ήθελε τη νίκη στο Ηράκλειο ώστε να μείνει κοντά στον Ολυμπιακό αλλά έμεινε στο 1-1 με τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 9΄ για να ισοφαρίσει ο Φωτάκης στο 18΄. Οι Κρητικοί είχαν την ευκαιρία στη λήξη του ημιχρόνου όταν ο Κουτσιανικούλης κέρδισε πέναλτι από τον Γλύκο και την αποβολή του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ. Ο Σίσιτς εκτέλεσε αλλά ο νεοεισελθών Χακόμπο απέκρουσε και κράτησε τον ένα βαθμό για την ομάδα του. Ο ΠΑΟΚ φωνάζει πάντως για γκολ του Φωτάλη που δεν μέτρησε ως οφσάϊντ.

Ούτε τώρα νίκησε η ΑΕΚ που έμεινε στο 1-1 με την Κέρκυρα. Οι «κίτρινοι» ξεκίνησαν πολύ δυνατά, είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Λαγό, δοκάρι με τον Κατίδη στο 17΄ αλλά όταν ο Βενέτης στο 30΄ σκόραρε (από θέση οφσάϊντ πάντως), πελάγωσαν.

Κατάφεραν πάντως να ισοφαρίσουν στο 75΄ με τον Παυλή αλλά και πάλι έμειναν χωρίς τρίποντο.

Πολύ ωραίο ματς έγινε στη Βέροια. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με 2-0 μέχρι το 89΄ αλλά οι γηπεδούχοι με επική προσπάθεια έφτασαν στην ισοφάριση.

Η Βέροια είχε την υπεροχή και έχανε τις ευκαιρίες αλλά οι Περιστεριώτες με το γκολ του Καραμάνου στο 13’  και το αυτογκόλ του Γεωργέα στο 30΄είχαν προβάδισμα που έμοιαζε ασφαλές. Ο Καφές μείωσε στο 89΄και ένα λεπτό μετά ο Μπαργκάν πέτυχε το τελικό 2-2.

ΣΑΒΒΑΤΟ 04.05.2024 12:16