ΚΥΡΙΑΚΗ 28.04.2024 15:47

Οι εκπλήξεις συνεχίζονται

23.12.2012 06:38

Παραδοσιακά στο Κύπελλο  σημειώνονται εκπλήξεις και η  εφετινή διοργάνωση δεν αποτελεί εξαίρεση. Μετά την ΑΕΚ την Πέμπτη, το Σάββατο αποκλείστηκαν ο φιναλίστ των δύο τελευταίων ετών Ατρόμητος  και ο ΟΦΗ.

Η ομάδα του Περιστερίου  είχε υπέρ της το 1-1 του πρώτου αγώνα  με τον Ολυμπιακό Βόλου και  προηγείτο με 2-1 (Επστάϊν 3, Λαζαρίδης 73΄- Πινδώνης 48΄) αλλά στις καθυστερήσεις το φάουλ του Κίντα έγραψε το 2-2 και έδωσε την πρόκριση στους Βολιώτες.

Ο ιστορικός Απόλλωνας  εντυπωσιάζει και στο Κύπελλο. Επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ στην παράταση και  κάλυψε την ήττα με 1-0 στο πρώτο  ματς. Ο Μανιάς στο 2’ και το 108΄πέτυχε τα γκολ των πρωτοπόρων της Φούτμπολ Λιγκ.

Εύκολη πρόκριση για τον  ΠΑΟΚ που πέτυχε δεύτερη νίκη επί  του Αιγινιακού με 2-1 (35΄Γιάννου, 64΄Σταφυλίδης – Αχαλινόπουλος 76΄) και τον Αστέρα που σάρωσε τη Λάρισα με 4-1 (13΄Ναβάρο, 45΄Παπαγεωργίου αυτ., 50΄Ράγιος, 75΄Καλατζής – 86’ Φρανκού).

ΚΥΡΙΑΚΗ 28.04.2024 15:35