ΤΕΤΑΡΤΗ 01.05.2024 11:21

«Πράσινο» το πρώτο ντέρμπι - «Αγριεμένος» ο Παναθηναϊκός στο β' ημίχρ., 93-80 τον Ολυμπιακό

09.11.2018 18:59

Με πιεστική άμυνα, πολυφωνία στην επίθεση και επιμέρους σκορ 26-14 στην 3η περίοδο, ο Παναθηναϊκός αντέστρεψε το -7 του ημιχρόνου υπέρ του Ολυμπιακού (41-48) θέτοντας τις βάσεις για μία μεγάλη νίκη στο ΟΑΚΑ, 93-80, για την 6η αγωνιστική της Euroleague.

Λεκαβίτσιους (17π.), Καλάθης (14π.), Αντετοκούνμπο (12π.), Λοτζέσκι (10π.) και Γκιστ (10π.) σημείωσαν διψήφιο νούμερο πόντων για τους «πράσινους», ενώ ουσιαστική ήταν και η συμβολή του Ντεσόν Τόμας (9π., 6ρ.). Ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο στο α΄ μέρος, όταν ο Γιάνις Τίμα πέτυχε 14 με 4/4 τρίποντα από τους 17 πόντους του και ο Πρίντεζης τους 13 από τους 26 στο σύνολο!

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 41-48, 67-62, 93-80.

ΤΕΤΑΡΤΗ 01.05.2024 07:12