ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03.05.2024 03:09

Σκορ σοκ 8-2: Ασύλληπτος θρίαμβος Μπάγερν, ιστορική συντριβή και νύχτα ντροπής για Μπάρτσα

14.08.2020 20:50

Η Μπάγερν, με τον Μίλερ πρωταγωνιστή, προηγήθηκε με 4-1 μόλις στο 31′ δείχνοντας από την αρχή τι θα ακολουθήσει.

Η Μπάρτσα μείωσε με τον Σουάρες σε 4-2 στο β’ μέρος, όμως ακολούθησε ένας καταιγισμός μέχρι το τέλος κι ένα σκορ που είναι δύσκολο να πιστέψει κανείς για τέτοιο επίπεδο αγώνων.

To σκορ άνοιξε ο Μίλερ στο 4’ με την Μπάρτσα να ισοφαρίζει με αυτογκόλ του Αλάμπα τρία λεπτά αργότερα.

Οι Πέρισιτς στο 21’, Γκνάμπρι στο 27’ και Μίλερ στο 31’ διαμόρφωσαν το 4-1 του α’ μέρους.

Στο β’ ημίχρονο ο Σουάρες μείωσε στο 57’ για να ακολουθήσουν τέσσερα γκολ, από τον Κίμιχ στο 63’, τον Λεβαντόφσκι στο 82’ και τον Κοουτίνιο στο 85’ και στο 89’.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03.05.2024 00:58