ΤΕΤΑΡΤΗ 24.04.2024 01:14

Ολυμπιακοί αγώνες 2020: Πρόκριση για Τσιτσιπά και Σάκκαρη στους 8 (vid)

28.07.2021 13:28
Υποκλίθηκε στους Έλληνες ο Φέντερερ (Video) - Media

Στη φάση των 8 στο μικτό διπλό των Ολυμπιακών Αγώνων θα βρεθούν οι Έλληνες τενίστες Μαρία Σάκκαρη και Στέφανος Τσιτσιπάς μετά την τελευταία νίκη τους.

Συγκεκριμένα, επικράτησαν με 6-3, 6-4 των Καναδών Νταμπρόφσκι/Αλιασιμ ενώ επόμενοι αντίπαλοι θα είναι οι Αυστραλοί Μπάρτι / Πιρς.

Κέρδισαν το πρώτο σετ με 6-3 σε 32 λεπτά, συνέχισαν να κυριαρχούν στο κορτ και κατέκτησαν το δεύτερο σετ με 6-4 σε 35 λεπτά.

Τραυματισμός Τσιτσιπά

Νωρίτερα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς είχε τραυματιστεί κατά τη διάρκεια του ματς με τον Γάλλο Ουμπέρ, με αποτέλεσμα τον αποκλεισμό του.

Βάνα Μπάρμπα για Πέτρο Φιλιππίδη: «Όταν μιλά η δικαιοσύνη, όλοι εμείς πρέπει να σιωπούμε» (Video)

Σμαράγδα Καρύδη: Ποζάρει με μαγιό στα 51 της και «ρίχνει» το Instagram (Photo)

Ανέστης Βλάχος: Δύσκολες ώρες για τον ηθοποιό – Η συγκινητική ανάρτηση του γιου του