ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26.04.2024 15:51

20.02.2019 22:05
Η Ατλέτικο «δάγκωσε» δυο φορές τη Γιουβέντους, διπλό με ανατροπή η Σίτι στη Γερμανία - Media

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έβγαλε πάθος, ήταν καλύτερη, της ακυρώθηκε γκολ μέσω VAR, αλλά τελικά υπέταξε με 2-0 την Γιουβέντους του Κριστιάνο Ρονάλντο, σκορ που της δίνει σοβαρό προβάδισμα για το Τορίνο.

Ο Χιμένες στο 79’ έκανε το 1-0 (σε φάση που ίσως προηγήθηκε φάουλ) στο 79ο λεπτό, ενώ ο Γοδίν τέσσερα λεπτά μετά με πλασέ από πλάγια μετά από φάουλ του Γκριεζμάν έκανε το 2-0.

Στο άλλο παιχνίδι για τη φάση των «16» του Champions League, η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε με 3-2 μέσα στη Γερμανία τη Σάλκε.

Η Σάλκε βρέθηκε μπροστά στο σκορ (2-1) με δυο πέναλτι του Μπενταλέμπ, έπαιξε με παίκτη παραπάνω (αποβλήθηκε ο Οταμέντι), αλλά η Σίτι με αντεπίθεση έφερε τα πάνω – κάτω και σε πέντε λεπτά πήρε σκορ πρόκρισης (3-2).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26.04.2024 15:49