ΣΑΒΒΑΤΟ 27.04.2024 05:17

Προβάδισμα πρόκρισης ο ΠΑΟΚ, 2-0 με Βιερίνια και Βαρέλα – Φωνάζει για το πέναλτι ο Παναθηναϊκός

05.02.2020 19:17
Προβάδισμα πρόκρισης ο ΠΑΟΚ, 2-0 με Βιερίνια και Βαρέλα - Φωνάζει για το πέναλτι ο Παναθηναϊκός  - Media

Με σκόρερ τους Βιερίνια και Βαρέλα ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα πρόκρισης στην Τούμπα, εν όψει της ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ για το κύπελλο Ελλάδας.

Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καλύτερος κι έχασε κι άλλες ευκαιρίες ειδικά στο β’ ημίχρονο, ενώ οι πράσινοι δεν παρουσιάστηκαν τόσο απειλητικοί όσο στο ντέρμπι της περασμένης Κυριακής στο ΟΑΚΑ.

Το σκορ άνοιξε ο Βιερίνια με εκτέλεση πέναλτι στο 34′ με τους πράσινους να διαμαρτύρονται έντονα θεωρώντας ότι ο Ινσούα δεν ανέτρεψε τον Πέλκα και με τον Γιώργο Δώνη να δηλώνει στο τέλος της αναμέτρησης ότι “ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα με μία αμφισβητούμενη φάση”.Το 2-0 διαμόρφωσε ο Βαρέλα στο β’ ημίχρονο μετά από εκτέλεση φάουλ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 27.04.2024 02:01