ΤΕΤΑΡΤΗ 15.05.2024 13:58

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ασύλληπτη ανατροπή στην Τούμπα!

17.10.2021 18:25

Πράγματα και θαύματα στην Τούμπα εκεί όπου ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να προηγείται με 4-1 του Βόλου αλλά η επαρχιακή ομάδα έκανε μια επική ανατροπή και τελικά έφυγε από το γήπεδο με τον βαθμό της ισοπαλίας διαμορφώνοντας το τελικό 4-4!

Στο 24΄ ο Ζίβκοβιτς σέντραρε, ο Μιχαηλίδης πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-1. Στο 30, έπειτα από φάση διαρκείας, ο Άκπομ έγραψε το 2-1. Στο 32′ ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έκανε το 3-1 και στο 40′ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 4-1, σκορ που ήταν και αυτό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ωστόσο ήρθαν τα πάνω-κάτω. Ο Βόλος πίεσε, μείωσε με τον Μπαρτόλο στο 53’ και τον Ροσέρο στο 62’, ενώ στο 83’ πέτυχε το 4-4 με τον Ρινέρ. Τρία λεπτά νωρίτερα (80’), ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε πέναλτι αλλά απέκρουσε ο Κλέιμαν!

Στο άλλο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής που γινόταν την ίδια ώρα, ο ΟΦΗ έφυγε νικητής από το Αγρίνιο νικώντας τον Παναιτωλικό με 1-2.

«Ξέσπασε» ο Λούλης: «Υπάρχουν πολλά ψώνια, άρρωστοι και κομπλεξικοί στο θέατρο»

ΤΕΤΑΡΤΗ 15.05.2024 13:56