ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26.04.2024 03:28

Πέρασε και από τα Γιάννενα ο Παναθηναϊκός

16.03.2014 15:49
Πέρασε και από τα Γιάννενα ο Παναθηναϊκός - Media

Την τρίτη διαδοχική του νίκη στη Σούπερ Λίγκα πέτυχε ο Παναθηναϊκός, που με το γκολ του Ατζαγκούν στο 36΄ νίκησε 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Οι «πράσινοι» ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο, διάστημα στο οποίο πέτυχε το γκολ με τον Νιγηριανό και δεν κινδύνευσαν από τον αντίπαλό τους, εκτός από την φάση του 4ου λεπτού με τον Ίλιτς.

Στο δεύτερο μέρος, οι Γιαννιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους, πίεσαν τον Παναθηναϊκό, αλλά και πάλι δεν δημιούργησαν την κλασική ευκαιρία για να φτάσουν στην ισοφάριση.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς (56’ Ακόστα), Μιχαήλ, Κοροβέσης (69’ Στρούνα), Λίλα, Ντάσιος, Βίλα

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Κλωναρίδης (58’ Αμπέντ), Λαγός (75’ Δώνης), Ζέκα, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Νάνο, Καρέλης (72’ Μπεργκ), Σίλντενφελντ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26.04.2024 01:50