ΠΕΜΠΤΗ 25.04.2024 12:48

Europa League: Με το… δεξί ο Ολυμπιακός, νίκησε 2-1 την Αντβέρπ (Video)

17.09.2021 00:29
olympiakos_new

Αν και οι Βέλγοι έφεραν στα ίσια το ματς, οι ερυθρόλευκοι «γύρισαν» το ματς και άρχισαν με νίκη τον «μαραθώνιο» των ομίλων του Europa League.

Το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού ήρθε στο 52ο λεπτό με τον Ελ Αραμπί να εκμεταλλεύεται την εξαιρετική σέντρα του Μαντί Καμαρά, σκοράροντας με τρομερή κεφαλιά για να εκτελέσει τον Μπουτέζ και να γράψει το 1-0.

Μετά το γκολ, οι παίκτες του Ολυμπιακού έδωσαν χώρο στους αντιπάλους τους και η μπάλα τους… τιμώρησε όταν είδαν τον Σαμάτα να ισοφαρίζει στο 74ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά, ξεφεύγοντας νωρίτερα από το μαρκάρισμα του Μαντί Καμαρά.

Η λυτρωση ήλθε τελικά στο 87ο λεπτό όταν ο Ρέαμπτσουκ από την ασίστ του Βρουσάι, έστειλε την μπάλα στη γωνία του τέρματος της Αντβέρπ, χαρίζοντας έτσι ένα σπουδαίο τρίποντο στους «ερυθρόλευκους».

Σαρηγιάννης για κρούσματα: Μπαίνουμε εκ νέου σε αυξητική πορεία – Θα φτάσουμε στα 4.500 τέλη Σεπτεμβρίου (Video)

Κορωνοϊός: Αποτέλεσμα σε 5 λεπτά με νέο φορητό τεστ αντισωμάτων – Πόσο θα κοστίζει

ΠΕΜΠΤΗ 25.04.2024 12:47