ΠΕΜΠΤΗ 28.03.2024 17:35

Γκέλα με Κόσοβο η Εθνική

14.10.2020 21:12
Η Εθνική που θέλουμε για... ένα ημίχρονο, 2-1 την Κύπρο - Media

Η Εθνική μας έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, είχε τις ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα, αλλά στην επανάληψη, η απόδοση της έπεσε, με τους Κοσοβάρους να μας στερούν δύο πολύτιμους πόντους, στην προσπάθεια για κατάληψη της πρώτης θέσης στον 3ο όμιλο του 3ου γκρουπ στο Nations League (0-0).

Μοιραίος ο Παυλίδης που έχασε κλασσική ευκαιρία στο 33’, ενώ ο Μούριτς στο 19’ απέκρουσε το πέναλτι του Μπακασέτα που είχε κερδίσει ο Λημνιός. Ο Χατζηδιάκος στο 51’ έσωσε την Εθνική μας με απομάκρυνση σε σουτ του Πατσαράντα.

Κακό κοουτσάρισμα και από τον Φαν’τ Σιπ που βλέποντας την απόδοση στη δημιουργία να πέφτει, άργησε να βάλει τον Φορτούνη στο ματς, ενώ προτίμησε να ρίξει νωρίτερα μέσα τον Φούντα, αλλά και τον Μπουχαλάκη αντί του Ζέκα.