ΔΕΥΤΕΡΑ 20.05.2024 12:47

Super League: Διπλό στον Βόλο και παραμένει στην κορυφή η ΑΕΚ (Video)

05.04.2023 21:33
aek-new

Πέρασε από το Πανθεσσαλικό η ΑΕΚ χωρίς να παίξει ελκυστικό ποδόσφαιρο, καθώς επικράτησε 1-0 του Βόλου για την 3η αγωνιστική των playoffs της Super League και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το γκολ του Ορμπελίν Πινέδα στο 9’ έκρινε το ματς για την «Ένωση», που απειλήθηκε ελάχιστα και μόνο στο δεύτερο ημίχρονο από τους γηπεδούχους, αλλά έπαιξε με τη φωτιά για αρκετά λεπτά δίνοντας δικαιώματα στον αντίπαλο να μείνει στο ματς μέχρι το τέλος. Ζήτησαν πέναλτι στο 85′ οι Βολιώτες.

Οι κιτρινόμαυροι δημιουργικά δεν έβγαλαν πολλές μεγάλες στιγμές χωρίς να διαθέτουν «σπιρτάδα», αλλά ανασταλτικά δεν απειλήθηκαν φεύγοντας με το ζητούμενο από τον Βόλο, εκεί όπου είχαν τη στήριξη 9.000 οπαδών τους στις εξέδρες.

Το «παρών» έδωσε όπως αναμενόταν και ο διοικητικός ηγέτης της Ένωσης, Δημήτρης Μελισσανίδης.

Ολυμπιακός: Το αντίο του Μίτσελ – «Φεύγω αλλά δεν απομακρύνομαι»

Ίντερ: Ξέσπασε ο Λουκάκου – «Η ιστορία επαναλαμβάνεται, γ@@@@@ε τον ρατσισμό»