ΤΕΤΑΡΤΗ 24.04.2024 13:20

Euro 2020: Βέλγιο-Ρωσία 3-0 (Videos)

13.06.2021 00:00
russia_belgium_new

Με 3-0 επικράτησαν οι «κόκκινοι διάβολοι» επί της Ρωσίας στην Αγία Πετρούπολη, στην αναμέτρηση του 2ου Ομίλου του Euro 2020.

Το σκορ άνοιξε και έκλεισε ο Ρόμελου Λουκάκου με γκολ στο 10ο και το 88ο λεπτό. Ένα ακόμη τέρμα πέτυχε ο Τομά Μενιέ στο 34ο λεπτό.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, το Βέλγιο επικράτησε εύκολα επί μιας κακής στο πρώτο ημίχρονο, βελτιωμένης αλλά αδύναμης στο δεύτερο, Ρωσίας.

Σιμόν Κάιερ: Η καθοριστική ενέργεια του αρχηγού της Δανίας – Πώς έσωσε τη ζωή του Έρικσεν

EURO 2020: Έχασε τις αισθήσεις του στο γήπεδο ο Ερικσεν -Του κάνουν τεχνητή αναπνοή (Video)

Δανία-Φινλανδία: Σε σταθερή κατάσταση ο Έρικσεν – Με 0-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση (Video)