Στέφανος Τσιτσιπάς: Πέρασε στους «8» με τεράστια ανατροπή!

24.01.2022 17:11
stefanos_tsitsipas

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς τα κατάφερε και είναι στα προημιτελικά του Australian Open.

Μετά από τρομερή μάχη με τον Τέιλορ Φριτζ, έκανε την ανατροπή από 1-2 και πήρε την πρόκριση με 3-2 σετ (4-6, 6-4, 4-6, 6-3, 6-4) μετά από 3 ώρες και 24 λεπτά. Γύρισε ένα ματς στο οποίο έπαιξε άσχημα με σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή του, όμως βρήκε τον τρόπο να γυρίσει την κατάσταση.

Με 19 άσους, 53 winners και 44 αβίαστα λάθη, είχε λίγες ευκαιρίες να κάνει break στο ματς απέναντι σε έναν εξαιρετικό Φριτζ, όμως αυτές τις λίγες ευκαιρίες της εκμεταλλεύτηκε και έφτασε στην πρόκριση, με τον Γιάνικ Σίνερ να είναι ο επόμενος αντίπαλός του.

ΤΕΤΑΡΤΗ 15.05.2024 13:46