ΠΕΜΠΤΗ 30.05.2024 12:07

Χαλκιδική: Άγριο ξύλο σε τοπικό αγώνα ποδοσφαίρου – «Εκτοξεύθηκαν» μέχρι και πλαστικές καρέκλες (Video)

11.04.2022 15:50
PODOSFAIRO-NEW-0123

Επεισοδιακός ήταν ο αγώνας ποδοσφαίρου στη Χαλκιδική μεταξύ του Αστέρα Αγίου Νικολάου και Δόξα Καλυβών, καθώς «χοντρά» επεισόδια σημειώθηκαν εντός του αγωνιστικού χώρου.

Ο Αστέρας ήταν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 46 πόντους έναντι 45 της Δόξας, δυο στροφές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος. Ωστόσο στο μεταξύ τους ματς, οι φιλοξενούμενοι πήραν το τρίποντο με 2-0 και «σκαρφάλωσαν στην κορυφή.

Μόνο που το παιχνίδι δεν ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο, καθώς μετά την επίτευξη του τέρματος στις καθυστερήσεις από τον Μουρμούρη της Δόξας Καλυβών, παίκτες και προπονητές πιάστηκαν στα χέρια, εξαιτίας των έντονων πανηγυρισμών των φιλοξενούμενων.

Οι φίλαθλοι οι οποίοι παρακολουθούσαν το ντέρμπι κορυφής μεταξύ των δύο ομάδων, δεν έμειναν αμέτοχοι, καθώς πετούσαν φωτοβολίες και διάφορα αντικείμενα, μέχρι και πλαστικές καρέκλες, στον αγωνιστικό χώρο.

Τελικά χρειάστηκαν μερικά λεπτά προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα και ο διαιτητής να σφυρίξει το τέλος του αγώνα.

Κατασχέθηκε η… viral Lamborghini που έκανε κόντρες στην παραλιακή με 300+ χλμ.

Το μήνυμα της Πισπιρίγκου στον Δασκαλάκη: «Ας έρθει σε επισκεπτήριο να με ρωτήσει αν σκότωσα τα παιδιά μας»