ΣΑΒΒΑΤΟ 04.05.2024 14:44

Πάλη: «Ασημένιος» ο Νίκος Πολύδωρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

13.03.2023 19:54
pali_new

Νέα μεγάλη επιτυχία για την ελληνική πάλη υποταγής, καθώς ο Νίκος Πολύδωρος, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών/γυναικών που διεξάγεται στη Ρουμανία.

Ο Έλληνας πρωταθλητής πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση στα 77κ. της κατηγορίας Gi. Ο Πολύδωρος στο πρώτο παιχνίδι επικράτησε του Γάλλου Μανζό, καθώς το τελικό 4-4 τον ευνόησε. Στη συνέχεια αντιμετώπισε τον Ουκρανό Πιπιλένκο και με μεγάλη εμφάνιση νίκησε με 6-0

Στον ημιτελικό κλήθηκε να αντιμετωπίσει τον Ρουμάνο Μπουκαλέτ και επιβλήθηκε με 2-0, εξασφαλίζοντας τη θέση στον τελικό.

Στον τελικό ο Πολύδωρος αντιμετώπισε τον Ουκρανό Μαξιμτσιουκ. Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 5-3.

Στη διοργάνωση συμμετείχε και ο Ηλίας Μπούκης. Μετά την 5η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, ο Ελληνας πρωταθλητής κατέλαβε εκ νέου την 5η θέση.

Να θυμίσουμε ότι η Ελλάδα είχε κατακτήσει χρυσό μετάλλιο με τον Γιάννη Καργιωτάκη.

Super League: Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό – «Άλωσε» την έδρα της ΑΕΚ (1-3)

Super League: ΑΕΚ-Παναθηναϊκός και Άρης-ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα των playoffs – Όλο το πρόγραμμα

ΣΑΒΒΑΤΟ 04.05.2024 14:40