ΤΕΤΑΡΤΗ 24.04.2024 06:34

12.08.2020 21:05
Champions League: Μυθική ανατροπή της Παρί Σεν Ζερμέν, 2-1 την Αταλάντα στις καθυστερήσεις - Media

Από την κόλαση στον… παράδεισο η Παρί! Η Αταλάντα κρατούσε το προβάδισμα μέχρι το 90΄, όμως οι παίκτες του Τούχελ βρήκαν δύο τέρματα στις καθυστερήσεις, παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Στο 26ο λεπτό ο Ζαπάτα επέμεινε, πήρε τις κόντρες και έστρωσε στον Πάσαλιτς που με άπιαστο πλασέ στην κίνηση, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Νάβας για το 1-0.

Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν μετά από βαθιά μπαλιά, ο Νεϊμάρέκανε το γύρισμα και ο προωθημένος Μαρκίνιος έφερε το ματς στα ίσα.

Δυο λεπτά αργότερα ο Εμπαπέ βρέθηκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας ξανά, γυρισε στον Τσούπο Μοτίνγκ και αυτός πλάσαρε σε κενή εστία για το 2-1 και μία μυθική ανατροπή.

ΤΕΤΑΡΤΗ 24.04.2024 02:15