ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03.05.2024 05:52

Ιστιοπλοΐα: Πρωταθλητής Ευρώπης ο 18χρονος Κυφίδης (Photo)

18.03.2023 16:08
kyfidis

Ο Θανάσης Κυφίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας Ilca 6 που ολοκληρώθηκε στην Ιταλία.

Ο 18χρονος αθλητής του ΝΟ Βουλιαγμένης και μέλος της Εθνικής ομάδας πήρε την πρωτιά ύστερα από 11 ιστιοδρομίες και 27 βαθμούς ποινής.

Ο Ιταλός Ματία Τσεσάνα διεκδίκησε μέχρι τέλους την πρωτιά από τον Έλληνα πρωταθλητή αλλά τελικώς πήρε τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο, με τον Ιρλανδό Ρόκο Ράιτ να συμπληρώνει το βάθρο.

«Διπλό» πριν το ντέρμπι των «αιωνίων» – Επικράτησαν οι «πράσινοι» της Βιλερμπάν με 86-82 (Video)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03.05.2024 00:58