ΤΡΙΤΗ 23.04.2024 11:21

Euro 2020: Λευκή ισοπαλία στο Ισπανία – Σουηδία – Δείτε τις ευκαιρίες (Video)

15.06.2021 00:24
spain_sweden-new

Η πρεμιέρα του Euro 2020 που έγινε στην «Καρτούχα» της Σεβίλλης επιφύλαξε ισοπαλία δίχως γκολ για την Ισπανία και τη Σουηδία. Οι Ισπανοί είχαν τη κατοχή της μπάλας αλλά αυτό δεν μπόρεσαν να το μετουσιώσουν σε γκολ, ενώ οι Σουηδοί με καλά στημένη άμυνα άντεξαν.

Οι δυο φάσεις που σημάδεψαν τον αγώνα ήταν μια για κάθε ομάδα. Ο Αλβάρο Μοράτα για την Ισπανία πήρε την μπάλα στο 38ο λεπτό μετά το λάθος του Ντάνιελσον, αλλά το πλασέ του προ του Όλσεν δεν ήταν εύστοχο και δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Τρια λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Σουηδίας να χάσει ευκαιρία. Ο Αλεξάντερ Ισάκ μετά την πάσα του Μάρκους Μπεργκ, έκανε εκπληκτική ενέργεια, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας που υπερασπίστηκε ο Ουνάι Σιμόν.

Euro 2020: Πολωνία – Σλοβακία 1-2, «χαμηλές πτήσεις» για τον Λεβαντόφσκι (Videos)

Euro 2020: Τσεχία – Σκωτία 2-0 με «αεροπλανικό» σουτ του Σικ (Videos)

Euro 2020: Ο Έρικσεν, ο Φερνάντες και οι «Σταχανοβίτες» του τουρνουά

ΤΡΙΤΗ 23.04.2024 11:20